یاسوکونی جین جا

 

  یاسوکونی جین جا<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

靖国神社

معاون نخست وزیر چین دیدارش را از ژاپن نیمه تمام گذاشته ، با عجله به کشورش بر می گردد . دولت چین سرانجام می پذیرد که این قطع دیدار به علت زیارت های سالیانه کوایزومی نخست وزیر ژاپن از معبد شینتویی یاسوکونی بوده است . حزب کومه تو در بیانیه رسمی از نخست وزیر می خواهد زیارتش از این معبد را پایان داده به زیارت معبدی دیگر برود . روابط چین و ژاپن تحت تاثیر دیدار از این معبد به جنگی لفظی بدل شده است . اما « یاسوکونی جین جا » کجاست .

این معبد در منطقه چی یودا در توکیو واقع است . در سال 1869 حدود سالهای اصلاحات میجی برای گرامی داشتن ارواح کسانی که بهر نحو برای کشور و وطن جان باخته و یا مشقت دیده اند بنا گردید . نام آن در آن موقع شوکُن بود که در سال 1879 به نام فعلی تغییر نام یافت . این معبد برای پرستش و گرامی داشتن یاد و خاطره ارواح دو میلیون و پانصد هزار شهید جنگ بنا گردیده است .

من دوبار به این معبد رفتم و چیزی حدود چهار ساعت در آنجا بودم . معبد در محوطه وسیعی بنا گردیده بود و تغریبا شبیه تمام معابد شینتویی ژاپن . در یک قسمت آن هم موزه ای از وسایل و جنگ افزارهای باقیمانده از جنگ جهانی دوم . اما چیز که برای من جالب بود تابلوهای کوچکی بود که بر روی تنه درختان معبد نصب کرده بودند و در هرکدام یاد و خاطره دسته های نظامی ژاپنی را که در خلال جنگ دوم جهانی در کشورهایی مثل برمه ، روسیه ، چین ،....کشت شده بودند را گرامی می داشت .

دروازه معبد

 

/ 2 نظر / 69 بازدید
behnam

سلام دوست عزيز! اينجا همان ژاپنی هايی خوابيده اند که زمانی روستاهای مانشون چين را به اتش کشيده و روی خاکسترش فرياد« بانزای! بانزای! » زنده باد ژاپن! زنده باد امپراطور سر دادند.

sanbad najafi

سلام صفحت عاليه.من عاشق ذن و ژاپنم